KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12277372

nr 1227 7372

Oscar Hullgren

(1869-1948), Sverige

Oljemålning, Hus vid kust, signerad. -08. Olja på duk, 47x61

Oscar Hullgren, född 1869 i Målilla, Småland, död 1948, svensk målare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 7 januari 2019
kl 20:15:48

19/12 00:46:26 1      1.000 kr
7/1 16:11:42 2      Vinnande bud

Oscar Hullgren

Läs mer om Oscar Hullgren