KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12277372
*
nr 1227 7372
Oscar Hullgren
(1869-1948), Sverige
Oljemålning, Hus vid kust, signerad. -08. Olja på duk, 47x61
Oscar Hullgren, född 1869 i Målilla, Småland, död 1948, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 januari 2019
kl 20:15:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/12 00:46:26
1
1.000 kr
7/1 16:11:42
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Oscar Hullgren
Oscar Hullgren, född 1869 i Målilla, Småland, död 1948, svensk målare.
Läs mer om Oscar Hullgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hus vid kust olja olja på duk oljemålning oljemålningar oscar hullgren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Oscar Hullgren
Oscar Hullgren, född 1869 i Målilla, Småland, död 1948, svensk målare.
Läs mer om Oscar Hullgren
nr 1227 7372
Oscar Hullgren
(1869-1948), Sverige
Oljemålning, Hus vid kust, signerad. -08. Olja på duk, 47x61
Oscar Hullgren, född 1869 i Målilla, Småland, död 1948, svensk målare.
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 januari 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/12 00:46:26 | 1 | 1.000 kr |
| 7/1 16:11:42 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Oscar Hullgren
Oscar Hullgren, född 1869 i MÃ¥lilla, SmÃ¥land, död 1948, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Oscar Hullgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hus vid kust olja olja på duk oljemålning oljemålningar oscar hullgren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



